Barcode: 0858751004019
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Grade a pasteurized grass based whole milk, pear juice, honey, natural pear flavor and live active cultures: s. thermophilus, l. bulgaricus, l. acidophilus and bifidus.
Related Products in Dairies
Tiramisù Café
Treo
D NOVA 4
Parmigiano Reggiano
Bioetika
D NOVA 3
Comtesse de Vichy
Société laitière de Vichy
C NOVA 3
Yaourt au lait entier nature chevre
Société Laitière de Vichy
C NOVA 1
Crème glacée au yaourt Bulgare
La belle Aude
D NOVA 4
Parmigiano Reggiano DOP Copeaux Frais
Treo, Treo SAS
D NOVA 3
Le Champ-sur-Barse Échalote
Ferme du Champ Roy
D NOVA 3
Parmigiano Reggiano AOP
Treo
D NOVA 3
Gaperon ficelle du Tone
Société Laitière de Vichy
D NOVA 3
Gaperon de vache
La Laitière de Vichy
C NOVA 3
Féta, 100% Lait De Brebis, 200 Grammes
Feta
D NOVA 3
La Buche de Feux
Laiterie De Feux
D