Barcode: 0858751004033
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Grade a pasteurized grass based whole milk, strawberry juice, pomegranate juice, organic amber agave nectar, fruit & vegetable juice concentrate for color, natural strawberry flavor, natural pomegranate flavor and live active cultures: s. thermophilus, l.bulgaricus, l.acidophilus and bifidus.
Related Products in Dairies
Low fat yogurt
C NOVA 4
Greek Yogurt
Kalypso
B NOVA 4
Low fat yogurt
C NOVA 4
Non-Fat Plain Greek Yogurt
Kalypso
A NOVA 1
Low Fat Yogurt
Lilly
C NOVA 4
Fruit On The Bottom Nonfat Greek Yogurt
Kalypso
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Low Fat Yogurt
Lilly
B NOVA 4
Low fat yogurt + peach
B NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Greek Non Fat Yogurt
Kalypso
B NOVA 4