Barcode: 0856584004237
Grass Fed & Finished Venison
by Schmidt
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 977.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 97.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% grass fed venison, 100% grass fed beef, water, sea salt, encapsulated lactic acid, cultured celery powder (celery powder, sea salt), black pepper, red pepper, granulated garlic, coriander, stuffed in beef collagen casings.
Allergens
celery
Additives
e270
Related Products in Snacks
Riegelein, Fine Milk Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Riegelein Confiserie, Kids Creativ Creative Set With Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Amello's Family Bakery, Cookies, Sesame Regina
Caldo International Inc.
C NOVA 3
Salted cashews snacks
Big Y, Fabrizio Usa
D NOVA 3
Riegelein Confiserie, Easter Basket Fine Hollow Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Rye & Wheat Crackers
Marks & Spencer
C NOVA 3
Riegelein Confiserie, Fine Solid Minis Chocolates
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
The Toffeebox, Milk Chocolate Pecan, Pecan
Caldo International Inc.
E NOVA 3
Riegelein Gmbh & Co.Kg, Fine Hollow Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Regelein, Giant Easter Bunny
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Riegelein Confiserie, Minis Solid Chocolate
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4
Riegelein, Riegelein Confiserie
Brady Enterprises Inc
E NOVA 4