Barcode: 0024627004975
GRASS FED GRASS FINISHED BEEF
by free graze
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
GRASS FED BEEF.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Ground Beef
Ground Beef
Aldi
C NOVA 4
Organic Ground Beef
Organic Rancher
C NOVA 1
90% Lean Ground Beef
Nolan Ryan
C NOVA 1
Extra Lean Ground Beef 96% lean / 4% fat
Trader Joe's
A NOVA 1
100% Grass Fed Ground Beef
Simply Nature
C NOVA 1
Simili-viande à base de plantes
Beyond Meat
A NOVA 4
Angus Premium Ground Beef Patties
Meyer Natural
D
Natural Ground Beef Sirloin
H-E-B
C NOVA 1
100% Pure Ground Beef
Amazon Grocery
C NOVA 1
Full fat oat milk
Oatly
D NOVA 4