Barcode: 0874659002780
Grass fed protein bar
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 28.3 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 11.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
PEANUT BUTTER, DATES, GRASS-FED WHEY PROTEIN ISOLATE, PEANUTS, HONEY, TAPIOCA SYRUP, EGG WHITE PROTEIN, GLUTEN FREE ROLLED OATS, COCONUT OIL, SEA SALT.
Allergens
peanuts
Related Products in Dietary Supplements
Hydration Mixed Berry
RE-LYTE
NOVA 4
RE-LYTE Hydration Lemon Lime
RE-LYTE
NOVA 4
RE-LYTE Hydration Piña Colada
RE-LYTE
NOVA 4
Magnesium 500mg
Kal
NOVA 4
Organic MCT Oil Powder
Sports Research
NOVA 4
Re-Lyte Hydration Mango
Re-Lyte
NOVA 4
Isolat de Protéines de Pois Coco
NOVA 1
Omega 3 fish oil
Sports Research
NOVA 4
RE-LYTE Hydration Unflavored
RE-LYTE
Collagen Peptides
Sports Research
Decadent Blend Chia & Flax Seed Coconut & Cocoa
Spectrum,Spectrum Essentials
NOVA 1
Super Protein
Metabolic
NOVA 4