Barcode: 0890704002062
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 14.0 g |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Grass-fed whey protein (whey protein concentrate, whey protein isolate), chicory root fiber, organic chocolate (unsweetened chocolate, sugar, vanilla), gluten-free oats, organic brown rice syrup, vegetable glycerin, organic sunflower oil, almond butter, responsibly-caught deep ocean fish oil (anchovy, sardine, tilapia), cocoa powder, natural flavors, whey minerals, sea salt, sunflower lecithin, tapioca starch, luo han fruit extract.
Allergens
fish
Additives
e322
e322i
e422
Related Products in Snacks
Konfekt
Edeka, Gut & Günstig
E NOVA 4
Fruitilicious
Haribo
C NOVA 4 Eco-Score A
Happy Cherries
Haribo
D NOVA 4 Eco-Score A
BETTERFOOD 6+
LU
D NOVA 4 Eco-Score C
Pop-corn sucré sans gluten
Jimmy s
NOVA 4 Eco-Score B
Linsen Chips Sour Creme Style
funny-frisch
D NOVA 4
CHeetos flamming hot imp
Cheetos
NOVA 4
Gluten Free Coffee Cake Muffin
Abe‘s
E NOVA 4
Edelbitter-Schokolade 70% Cacao
Aldi,Moser Roth
E NOVA 4 Eco-Score D
Käse Stängli
Snack Day, insects
E NOVA 3 Eco-Score B
Mini chocolate chip cookies go-pak imp
Mondelez
E NOVA 4 Eco-Score D
Mama Mia's cheese and paprika flavour
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B