Barcode: 0093966307900
Grassfed organic beef
by Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Organic grassfed beef, organic honey, organic uncured bacon* (organic pork, water, sea salt, organic honey, cultured celery powder, organic spices), organic dried apples, sea salt, organic spices, cultured celery powder, organic garlic powder, lactic acid starter culture.
Related Products in Snacks
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C