Barcode: 0042743750552
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
Cultured pasteurized grade a milk, sea salt, enzymes, potato starch, corn starch and dextrose.
Related Products in Dairies
Kräuterkäse aus Weidemilch
Bioland
D NOVA 3
Joghurt mild Kirsche
Mark Brandenburg
C NOVA 4
Saure Sahne
Herzgut
C
Tomate-Rucola-Käse & Natur-Pur-Käse
Herzgut
D NOVA 4
Schmelzkäse
Nordgut
E NOVA 4
Waldfrucht Joghurt mild
Mark Brandenburg
C NOVA 4
Meine frische Bio Weidemilch
Herzgut
B NOVA 1
Käse - Schmelzkäse Gouda
nordgut
E NOVA 4
Meersalz Butter
Herzgut
NOVA 2
Weichkäse Grüner Pfeffer
Herzgut
D NOVA 3
Joghurt mild
Herzgut
B NOVA 1
Grana Padano DOP
VIP
D NOVA 3