Barcode: 0041331094108
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cassava
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Virgin Olive Oil
GRAZA
B NOVA 2 Eco-Score E
Coffee mate Zero Sugar French Vanilla
Nestlé
NOVA 4
BARILLA TAGLIATELLE 500g
Barilla
A NOVA 1 Eco-Score B
Whole Wheat Bread
Lewis Bake Shop
NOVA 4
Sałatka szwedzka
All Seasons, Aldi
C NOVA 3 Eco-Score A
Purée pomme poire 4x100g
Biocoop
A NOVA 1
Wholegrain breadsticks
Tsanos
C NOVA 3 Eco-Score B
American potato burger
Morato
D NOVA 4
Mini Penne Rigate, Nudeln
Barilla
A NOVA 1 Eco-Score A
Korniszony
All Seasons
C NOVA 3 Eco-Score A
Ogórki kiszone
All Seasons, Aldi
C NOVA 3 Eco-Score A
Papryka konserwowa
All Seasons, Aldi
NOVA 3