Barcode: 20802264
Grated cheddar
by Simply...
Labels
assured food standards
british cheese
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 125.0 kcal |
| Fat | 34.4 g |
| of which saturated | 34.4 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Mild Cheddar Cheese (Milk), Potato Starch.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Halloumi Style Fries
Crestwood
D NOVA 4
Bio-Bergbauernkäse nussig
Aldi,Aldi Bio,Molkerei Gropper
D NOVA 3
Bio-Joghurt Pur, 3,8 % Fett
Gut Bio,Molkerei Gropper
B NOVA 1
Butterkäse
Aldi,Aldi Bio
D NOVA 3
Bergbauern Gouda
Zurück zum Ursprung
D NOVA 3
Bio-Frischkäse - Natur
Gebrüder Woerle,Aldi,Aldi Bio
D NOVA 3
Bio-Gouda in Scheiben
Aldi,Aldi Bio
D NOVA 3
Sahnejoghurt mild - Lemon-Cheesecake-Geschmack
Limited Aldition, Milsani, Zoma
C NOVA 4
Mohnmousse auf Marillengrütze
Aldi,Edmund Merl Feinkost,Käfer,Wiesn Schmankerl
D NOVA 4
Bio-Maasdamer
Aldi,Aldi Bio,Bayernland
D NOVA 3
Topfencreme auf Apfelgrütze
Aldi,Edmund Merl Feinkost,Käfer,Wiesn Schmankerl
D NOVA 4
Schlagobers-Mousse auf Zwetschgengrütze
Aldi,Edmund Merl Feinkost,Käfer,Wiesn Schmankerl
D NOVA 4