Barcode: 4061459991642
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 395.0 kcal |
| Fat | 31.5 g |
| of which saturated | 20.6 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.7 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
cheddar cheese (milk), potato starch
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Yogourt à la crème de la Gruyère, Abricot
Milco
C NOVA 4
Lait frais de la Gruyère
Milco
C
Yaourts
Spasseff
NOVA 4
Yogourt au lait de la Gruyère - saison - marron
Milco
C NOVA 4
Double crème de la Gruyere
Milco
D
Lait Drink de la Gruyère
Migros, Milco SA
B
Yogourt premium
Milco, Snasseff
C NOVA 4
Double Crème de la Gruyère
Milco
D
BEURRE de TRADITION
Milco
E NOVA 2
Blanc Battu
Milco
A
Yogourt Mocca
SPASSEFF
C NOVA 4
Yogourt au lait de la gruyere
Milco
B