Barcode: 00373548
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 34.3 g |
| of which saturated | 21.3 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Cheddar Cheese (Cows' Milk),Anti-Caking Agent: Potato Starch.
Related Products in Dairies
Svaigpiens
Zemturi
B
Svaigpiens
Zemturi
C NOVA 1
Biezpiens Jaunpils 0.5%
Jaunpils
A NOVA 3
biezpiens 9%
Jaunpils
A
Cheese baked with cumin
Sierštelle
C NOVA 3
3.5% piens Lauku
Limbažu siers
C
Hunters Smoked Cheese
Jaunpils
D NOVA 4
82.5% sviests, saldkrējuma
Latgale,Krāslavas piens
E NOVA 2
20% skābais krējums
Latgales piens
D
Čederas siers
Siera Nams
D NOVA 4
25% skābais krējums
PLPKS "Dundaga"
D NOVA 1
Iebiezināts piens bez cukura
Baltic White, Siriuss
C NOVA 1