Barcode: 0851800004220
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
Pasteurized milk, enzymes, cultures, salt free flow powder (potato starch, corn starch, dextrose, calcium sulfate, natamycin, enzyme) added to prevent caking.
Additives
e235
Related Products in Dairies
Khanum Butter Ghee (1KG)
Khanum
E
Extra Mature
Pilgrims
D NOVA 3
blue stilton cheese
Farm Fresh
D NOVA 3
Butter Ghee
Khanum
E NOVA 4
British Mild Cheddar
D NOVA 3
Ghee
E NOVA 4
Extra Mature Cheddar
Pilgrim’s Choice
C NOVA 3
OneStop 0% Fat Greek Style
OneStop
A NOVA 1
2 cheese and Spinach
Quorn
C NOVA 4
Pure Butter Ghee
East End
E NOVA 2
Butter Ghee Beurre Clarifié
Khanum
E NOVA 4
Milch 3,5%
Weihenstephan
C