Barcode: 0617115001114
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Horseradish root, water, sugar, vinegar, vegetable oil (rape seeds), milk powder, citric acid, salt, guar gum, sodium metabisulfite.
Additives
e223
e330
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Marmellata Fragole Light
Maribel
A NOVA 4
High Protein Hoops
Crownfield,Lidl
A NOVA 4
Gallette di grano saraceno
Certossa
A NOVA 3
Hummus - Ras el Hanout
Chef Select, chef select
C NOVA 3
Bastoncini di tofu con carote
C NOVA 4
Stir Fry Egg Noodles
Meadow Fresh
A NOVA 3
COPOS DE AVENA
CROWNFIELD
A
Croccante Alle Arachidi
Crownfield
D NOVA 4
VITASIA KOREAN STYLE Gochujang PASTE 250g
Vitasia Lidl
NOVA 3
Vemondo Oat Creamy
Vemondo
A NOVA 4
Tofuburger mit Spinat
Vemondo
B NOVA 4
Pimiento troceado congelado
Freshona
A NOVA 1