Barcode: 0071828009308
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Water, mustard seed, vinegars (white distilled, white wine and red wine), soybean oil, sugar, salt, white wine, grated horseradish roots, garlic, eggs, spices, xanthan and cellulose gums, sodium benzoate (preservative), citric acid, turmeric, high fructose corn syrup, lemon juice, calcium disodium edta (retains product freshness), artificial and natural flavors, annatto, red chili peppers, ginger.
Additives
e160b
e211
e330
e385
e466
Related Products in Condiments
Romana original alfredo pasta sauce
C NOVA 4
Ketchup
D NOVA 4
Clover valley, sea salt grinder
Clover Valley
E NOVA 3
Coeur de bouillon ail et persil
Maggi
E NOVA 4
Soy Sauce
Marca pina
E
Greek Yogurt Dip, Tzatziki
Skotidakis
D NOVA 3
Premium Imitation Bacon Bites
Encore
E NOVA 4
British Columbia Salmon Rub
Famous
E NOVA 3
Famiglia romana roasted garlic alfredo pasta sauce
C NOVA 4
Jalapeno
Skotidakis
D NOVA 4
Greek Yogurt Dip
Skotidakis
D NOVA 3
Traditional meat flavored pasta sauce
A NOVA 3