Barcode: 0054791100029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Tomatoes (vine-ripened fresh tomatoes, salt. calcium chloride and citric acid), green chiles (green chili peppers, water, salt, citric acid), onions, sea salt, cilantro, coarse chilis, garlic, and spices. sodium benzoate and potassium sorbate added to maintain freshness.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Roundy's, red wine vinegar, red wine
Roundy's
NOVA 2
Vodka sauce
C NOVA 4
Roundy's, raspberry vinaigrette dressing, light
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, barbeque sauce, sweet & spicy
Roundy's
E NOVA 4
Real bacon bits
E NOVA 4
Chinese-Style Mustard
Dynasty
D NOVA 4
Aji-Mirin, Sweet Cooking Rice Seasoning
Jfc International Inc.
E NOVA 4
Roundy's, dip, french onion
D NOVA 4
DIP
D NOVA 4
Simply roundy's organic, brown mustard
Simply Roundy's, Simply Roundy's Organic
E NOVA 3
Simply roundy's organic, yellow mustard
Simply Roundy's, Simply Roundy's Organic
E NOVA 3
Roundy's, barbeque sauce, sweet & spicy
Roundy's
E NOVA 4