Barcode: 8410954000087
Green Chilis
by Rioverde
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
fsc
fsc mix
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 6.4 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
Guindillas, vinagre de vino (sulfitos), sal, dióxido de azufre
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pineapple
Agricola Industrial La Lydia
A NOVA 1
Moña de Huevo
Rimith
D NOVA 4
Pan de Mantequilla
Rimith
C NOVA 4
Roasted & Salted Sunflower Seeds
Anthap
C NOVA 3
Baguette blanche
C NOVA 4
Mermelada de Fresas Artesanal
Cerro Punta
A NOVA 3
Anthap Flavored Coated Chips Peanut
D NOVA 4
Pineapple crispy chips
Natural Sins
D NOVA 3
Crispy Mango Chips
Natural Sins, Naturalia
C NOVA 3
Frozen yuca
Tropisol Produce Srl.
B NOVA 1
Wraps
Rimith
E NOVA 4
Crispy Coconut Chips
Natural Sins, Naturalia
D NOVA 3