Barcode: 0810609022033
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 7.5 g |
Ingredients
Green chili (90%), salt (8%), corn starch, acetic acid (e260), sodium benzoate (e211) as a preservatives.
Additives
e211
e260
Related Products in Condiments
Zwergenwiese Gurke-dill Streich Nach Tzatziki Art, 180 GR Glas
Zwergenwiese
D NOVA 3
Zwergenwiese Kinder-Ketchup
Zwergenwiese
C NOVA 3
Senf
Zwergenwiese
D NOVA 3
Tomaten Ketchup
Zwergenwiese
D NOVA 3
Hausketchup (im Schlauch)
Wurst-Basar Konrad Hinsemann GmbH
C NOVA 4
Süßer Senf
Zwergenwiese
E NOVA 3
Tomatensauce
Zwergenwiese
C NOVA 3
Wiking Senf
Zwergenwiese
D NOVA 3
Gemüse Bolognese
Zwergenwiese
C NOVA 3
Mittelscharfer Senf
Zwergenwiese
D NOVA 3
Ganzkorn Senf
Zwergenwiese
D NOVA 3
Tomatensoße Ricotta
Zwergenwiese
C NOVA 3