Barcode: 8901491103084
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 561.0 kcal |
| Fat | 34.7 g |
| of which saturated | 15.6 g |
| Carbohydrates | 56.3 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Cereal Products (57%) (Rice Meal (38%), Corn Meal (19%)), Edible Vegetable Oil (Palmolein), *Seasoning (~Spices & Condiments, lodised Salt, Sugar, Tamarind Powder, Flavour (Natural, Nature Identical and Artificial (Spearmint) Flavouring Substances), Maltodextrin, Acidity Regulator (330), Emulsifier (414), Color (160c), Flavour Enhancers (627, 631)), Gram Meal (6%). *As flavouring agent. ~Contains Onion and Garlic enhances 627,631
Additives
e160c
e330
e414
e627
e631
Related Products in Snacks
Fiber bar with probiotics
D NOVA 4
Dragibus soft
Haribo
E NOVA 4
Everlasting Joy
go macro
D NOVA 3
Fiber bar with probiotics
D NOVA 4
Arnott's, tim tam, cookies, classic dark
Arnott's
E NOVA 4
biscuit chocolat noir
Gerblé
E NOVA 4
Fiber Bar With Probiotics
Walgreens
D NOVA 4
Mango, goldenberry, banana, chia organic fruit bars
C NOVA 1
Banana cacao fruit bar
C NOVA 1
Coffee quinoa banana chia fruit bars
C NOVA 1
Arnott's, tim tam cookies, chewy caramel
Arnott's
E NOVA 4
Roundy's, honey wheat braids pretzels
Roundy's, Roundy's Inc.
D NOVA 3