Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 19.8 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 59.3 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, enriched wheat flour bleached (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, eggs, palm oil, soybean oil, canola oil, coconut (coconut, sugar, water, propylene glycol, salt, sodium metabisulfite [preservative]), invert sugar, contains 2% or less of: agar-agar, beta-carotene (color), blue 1, cellulose gum, citric acid, corn syrup, cornstarch, defatted soy flour, dextrose, egg whites, glycerin, guar gum, high fructose corn syrup, leavening (baking soda, monocalcium phosphate, sodium acid pyrophosphate, sodium aluminum phosphate), modified food starch, mono - and diglycerides, natural and artificial flavor, nonfat milk, phosphoric acid, polysorbate 60, polysorbate 80, preservatives (potassium sorbate, sodium benzoate, sodium propionate, sorbic acid), propylene glycol, propylene glycol mono - and diesters of fatty acids, salt, sodium stearoyl lactylate, soy lecithin, titanium dioxide (color), whey, xanthan gum, yellow 5, yellow 6, yellow corn flour.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Natri Expandidos de Maíz y Quinoa Sabor a Finas Hierbas
Natri
TUC - Crackers au goût barbecue
LU
Chalet du chocolat
Chalet,D1
Fette di segale
Wasa
Ricola cranberry
Ricola
Crökan Frutos Rojos
Crökan
Gâteau marbré au chocolat
Bonne Maman
Mini Chocohorneaditos
Horneaditos
Chocolat au beurre de cacahuète
Purely Snacking
Chipsy z plantana o smaku cytrynowym
turbana
CRÖKAN Galletas Integrales con Avena | Uvas y Ciruelas Pasas
Koba Colombia,Crökan
BEBETO BERRIES
MEYVE SULU FRUIT JUICE