Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Filtered water, diafiltered skim milk, protein blend (milk protein concentrate, whey protein concentrate, calcium caseinate), sunflower, safflower oil and/or canola oil, maltodextrin, vitamin and mineral blend (potassium citrate, manganese phosphate, sodium phosphate, potassium phosphate, sodium ascorbate, ferric orthophosphate, zinc amino acid, tocopheryl acetetate, biotin, vitamin a palmitate, niacinamide, phytomenadione, potassium iodide, calcium d-pantothenate, chromium chloride, copper amino acid, cyanocobalamin, sodium molybdate, sodium selenium, folic acid, cholecalciferol, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamin, manganese sulfate), lactase, natural and artificial flavors, green coffee bean extract, cellulose gel, cellulose gum, acesulfame-potassium, datem sucralose, carrageenan, salt.
Additives
Related Products in Beverages
Eneryeti Tryhard Manzana
Kefir agua con jengibre y limon
Cantero de Letur
drink juice
l'aloe vera fresca
Café Latte Maurice
Batido de cacao ecológico
Cantero de Letur
Naranja, zanahoria y jengibre
Fresquitos
Cashew Nature Kefir
NaturGreen
Kefir de cabra
bio nadolc
Iogurt para beber
Ametller Origen
The vert
Umai Cha
kefir de coco
Nadols