Barcode: 0070784506739
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, colors (yellow #5, blue #1), carnauba wax, resinous glaze (confectioner's glaze), artificial flavor.
Additives
e102
e133
e903
Related Products in Snacks
Barcel
Barcel Usa Llc.
E NOVA 4
Chips fuego 170 gr
Barcel
NOVA 4
Potato chips
Barcel
E NOVA 4
Takis crunchy fajita
Barcel Usa Llc.
E NOVA 4
Barcel, potato chips, hot, lim'on-chipotle, hot, lim'on-chipotle
Barcel
E NOVA 4
Potato chips red hot chili pepper
Barcel
E NOVA 4
Takis Guacamole Chips
Takis
D NOVA 4
Takis chips
Bimbo
E NOVA 4
Barcel, Diabla Flavor Burst Chips, Diabla
Barcel Usa Llc
E NOVA 4
Ricolino, moritas sour gummies, blackberry, blueberry and strawberry
Ricolino
E NOVA 4
Hot Chili Pepper and Lime Flavored Tortilla Chips
Takis Fuego
E NOVA 4
Potato chips
Barcel
E NOVA 4