Barcode: 0750463801798
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 158.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 15.8 g |
| of which sugars | 12.6 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Coconut milk (water, coconut milk powder, maltodextrin), sugar, green curry paste (green chili, lemongrass, garlic, salt, galangal, shrimp paste (shrimp), kaffir lime peel, coriander seed, pepper, cumin, turmeric), fish sauce (anchovy extract, water, salt), garlic, shallots, guar gum, xanthan gum, thai basil, salt, citric acid, chili flakes, kaffir lime leaf.
Additives
e330
e412
e415
Related Products in Condiments
Sesammayo
D NOVA 4
Vinaigre
NOVA 2
BBQ Sauce
Mayoneur
D NOVA 4
Truffle mayonnaise sauce
Pure
C NOVA 4
Tzatziki
Picnic
D NOVA 4
Curry korma
Hak
A NOVA 4
Appelazijn
Tromp & Rueb
NOVA 2
Original Sriracha Mayo
Mayoneur
E NOVA 4
Sel rose
AM/63
NOVA 2
Garlic saus
Mr Kitchen’s
D NOVA 4
Spicy truffel mayo
Mayoneur
E NOVA 4
Satay Sauce Ketjap
Red Phoenix
D NOVA 4