Barcode: 4779039732232
Green Curry Bowl
by Auga
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
lt eko 001
no bisphenol a
Categories
Available in
lithuania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Water, coconut cream (coconut extract* 60%, water), mushrooms* (lat. Agaricus bisporus), bell pepper*, carrots, mung beans* 3,8%, black rice* 2,1%, fried onions (onions*, sunflower oil*), sugar*, rice flour, green curry spices* 0,8% (contains leek, onion, chili), sea salt.
Related Products in Meals
Coleslaw
Eldorado
C NOVA 4
Garant Pannkakor
Axfood, Garant
C NOVA 3
Pannkakor
Axfood,Eldorado
C NOVA 4
Krämig Rotfruktsgratäng
Axfood, Garant
C NOVA 3
Asiatisk Tofusallad
Green Deli
C NOVA 4
Pizza Margherita
Garant
C NOVA 3
Vegetarisk gryta Linser Pumpa & Curry
Garant
D NOVA 4
Pizza Pepperoni
Garant
D NOVA 4
Redo Panerad fisk med potatismos
Axfood, Redo
C NOVA 4
Grönsakslasagne di Verdure
Garant
B NOVA 4
Chicken Pad Thai
Asia Box
C NOVA 4
Greendeli Club Salad
Greendeli, Greendeli Sweden
C NOVA 4