Barcode: 8850539240437
Green Curry Paste
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
halal
no gmos
non gmo project
the central islamic committee of thailand
Categories
Available in
australia, france, united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 5.7 g |
Ingredients
fresh chilli pepper, garlic, fingerroot, shallot, lemongreass, salt, sweet basil, kaffir lime, sugar, spices (coriander seeds, pepper, cumin, cardamom, turmeric), galangal
Related Products in Condiments
Serrano Salsa
Brookshire's
B NOVA 3
Distilled White Vinegar
Brookshire's
A NOVA 1
Real Becon Bits
Brookshire's
E NOVA 4
Sweet Onion Salsa
Brookshire's
C NOVA 3
Real Bacon Pieces
Brookshire's
E NOVA 4
Fresh Salsa
Brookshire's
A NOVA 3
Premium Shredded White Chicken In Buffalo Sauce
Brookshire's
B NOVA 4
Distilled White Vinegar
Brookshire's
A NOVA 1
Apple Cider Vinegar
Brookshire's
A NOVA 1
Distilled white vinegar
Brookshire's
A NOVA 1
Authentic Soy Sauce Naturally Brewed
E NOVA 4
Apple Cider Vinegar
Brookshire's
A NOVA 1