Barcode: 8858744800460
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 15.6 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 13.3 g |
Ingredients
Chilli (30%), Lemongrass, Garlic, Salt, Shallot, Galangal, Cumin Powder, Kaffir lime.
Related Products in Condiments
Mayonnaise
Delikato
D NOVA 3
Hollandaise
delikato
D NOVA 4
Tex Mex Sauce Hot
Bienvenido
C NOVA 4
Düsseldorfer scharfer Senf
Genuss Krone
E NOVA 3
Remoulade
delikato
D NOVA 3
Salat Mayonnaise
delikato
D NOVA 4
Passage foods, korma simmer sauce, mild
Passage Foods
D NOVA 4
Hausmacher Senf süss
Haberland Marketing
C NOVA 3
Currypaste grün
Aldi,Asia Green Garden,Clama
E NOVA 3
Truffle glaze with balsamic vinegar of modena
Marks And Spencer
NOVA 4
Süss saure Sauce
Asia Green Garden
D NOVA 4
Pesto verde
Casa Morando
E NOVA 4