Barcode: 4056489329695
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 197.0 kcal |
| Fat | 15.5 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 10.1 g |
Ingredients
Onions, Canola Oil, Lemongrass, Garlic, Water, Salt, Green Chili Peppers, Cilantro, Lemon Juice Concentrate, Sugar, Turmeric, Galangal, Lime Leaves, White Pepper, Caraway Seeds, Chili Pepper. May contain Wheat, Egg, Soy, Milk.
Allergens
eggs
gluten
milk
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Änglamark Økologisk appelsinjuice fra konsentrat
Änglamark,Coop,RØRA
E
Pain aux cereales
U bio
A NOVA 4
Almendrón
Echo Chef
Alimento líquido coco natural
B NOVA 4
Alimento líquido de coco
C NOVA 4
Alimento líquido de coco
C NOVA 4
Nectar de Frutas sabor Manzana/Durazno/Naranja
Línea Horizontal
NOVA 4
Fusilli integrali
De Matteis
A NOVA 1
Almendrón
Echo Chef
Lowan Whole Foods Rainbow Bombs breakfast cereal
Lowan Whole Foods
NOVA 4
Co-op seeded sourdough
Co-op
C NOVA 4
Palitos con Tarhui
CERENAT
NOVA 3