Barcode: 0850578006047
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.6 g |
| of which sugars | 14.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, crushed pineapple, apple juice concentrate, lemon juice concentrate, kale powder, spinach powder, ginger extract, cayenne powder, guar gum.
Additives
e412
Related Products in Desserts
Pistacchio gelato, italian gelato with whole roasted pistachios
D NOVA 4
Italian lemon sorbet
C NOVA 4
Vanilla italian gelato
D NOVA 4
Raley's, amarena gelato, cherry, cream
Raley's
D NOVA 4
Stracciatella gelato
D NOVA 4
Coconut cream pie
Cyrus O’Leary’s
E NOVA 4
Iced Coffee Ice Cream
Sainsbury’s Taste the Difference
D NOVA 4
Monkey bites
E NOVA 4
Tiramisu italian gelato
D NOVA 4
Tarte au citron
The Collection
NOVA 3
Raspberry italian sorbet
C NOVA 4
Vanilla
Cream bell
B NOVA 4