Barcode: 0015400849531
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Green chile peppers, water, contains less than 2% of calcium chloride, citric acid and salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
18 Corn Tortillas
La Banderita
A NOVA 3
Ready Rice Cilantro Lime Flavored
Bells Original
C NOVA 4 Eco-Score D
Schmankerl Gurken
Specht
C NOVA 3
Wafle ryżowe wieloziarniste
KUPIEC
C Eco-Score B
Serving Suggestion M MORI-NU SILKEN TOFU SHELF SOF
Mori-Nu
NOVA 4 Eco-Score A
Gurkenhappen Schlesischer Art
Kühne
C NOVA 4
Bio Cornichons
Hainich
C NOVA 3
Kettle cooked pickel chips
E NOVA 4 Eco-Score B
Cornichons
Spreewaldhof
C NOVA 3
Tofu cu roșii și măsline eco
DmBio
B NOVA 3
Burgergurken
Gut & Günstig, Gut&Günstig, Gut & Günstig Edeka
C NOVA 4 Eco-Score A
Protein Creamer Sweet Cream
javvy
D NOVA 4