Barcode: 0602804111076
Green Energy Machine
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fresh cucumbers, fresh celery, fresh apples, fresh kale, fresh spinach, fresh ginger.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pur jus carotte
Leader Price
B NOVA 1
jus de pomme a base de concentré
Leader Price
C NOVA 1
muffins complets pour petit déjeuner
Franprix
A NOVA 4
Jus d'orange pur jus sans pulpe
Leader Price
C NOVA 1
Nectar de poire à base de purée
Leader Price
E NOVA 3
Jus d’orange - à base de jus de concentré
Franprix
C NOVA 1
Jus d'orange à base de concentré
LE PRIX GAGNANT !
C NOVA 1
Demi-Baguette tradition
franprix
C NOVA 4
Jus de pomme à base concentré
Leader Price
C NOVA 1
Eau de coco 100% d'origine naturelle
Leader Price
C
Pur jus
Leader Price
E NOVA 1
pain de mie complet flocons d avoine
Franprix
B NOVA 4