Barcode: 8934673101424
Green Farm Cao Dam
by Vinamilk
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score D
Labels
halal
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.3 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ultra-filtered reduced-fat fresh milk (99.7%), stabilizer (460(i), 466), lactaza.
Additives
e460
e466
Related Products in Dairies
Fruity Pebbles Pudding
Snack Pack
C NOVA 4
Star dairy, parmesan cheese
Star, Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 4
Pudding Butter Scotch
Snack Pack
C NOVA 4
Melting Cheese
E NOVA 4
Weyauwega, Shredded Mozzarella Cheese
Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 3
Weyauwega, Cheddar Cheese
Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 3
Mozzarella
Trader Joe's
D NOVA 3
Milk Chocolate Variety
Snack pack
NOVA 4
Vanilla
Snack pack
C NOVA 4
Banana Cream Pie
Snack pack
C NOVA 4
Weyauwega, Colby Jack Cheese
Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 4
Extra sharp cheddar cheese
D NOVA 3