Barcode: 0077890486030
Green Glory Juice
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
usda organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic apple juice, organic pineapple juice, organic kale juice, organic spinach juice, organic wheatgrass juice, organic celery juice, organic lemon juice.
Allergens
celery
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ur-Dinkelmehl hell "Roter Tiroler"
Saatengold
A NOVA 1
Guacamole Klassisch
SOLPURO
B NOVA 3
Salted Caramel Eis
Lycka
D NOVA 4
Tortillas
Solpuro
C NOVA 4
Himbeere Erdbeere Granola Knuspermüsli
Lycka
B NOVA 3
Schoko Nuss Granola Knuspernüsli
Lycka
C NOVA 3
Udon Kimchi Chicken Katsu
Eat Happy
C NOVA 4
Granola à la carrot cake
Lycka
C NOVA 3
Protein Nudeln
Zec+ Nutrition
C NOVA 4
Gerstenflocken Fitness
Gerstoni
A NOVA 1
Snack Bites Kakao Walnuss
lycka
D NOVA 3
Kakao Brombeere Granola
lycka
C NOVA 3