Barcode: 5057172845972
Green glow
by Asda
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
no added sugar
Categories
Available in
spain, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Apple Juice (78%), Pear Purée (13%), Cucumber Purée (6%), Lime Juice (3%), Ginger Purée, Spirulina Concentrate, Safflower Concentrate, Vitamin C Vitamin E, Matcha Green Tea Powder, Niacin (B3), Vitamin B6, Riboflavin (B2), Thiamin (B1). Suitable for vegetarians. *CONTAINS NATURALLY OCCURRING SUGARS
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Apfelschorle
Jeden Tag
C NOVA 4
Pfirsichteegetränk
Jeden Tag
E
Apfelsaft naturtrüb
Jeden Tag
D NOVA 1
Klarer Apfelsaft
TIP
C NOVA 1
Orangensaft
Tip
C NOVA 1
Schokodrink
Jeden Tag
NOVA 4
Eistee Pfirsich
Globetrotter
D NOVA 4
Smoothie mit Pfirsich und Mangos
Jeden Tag
D NOVA 1
Caffé Latte Cappuccino
Jeden Tag
C NOVA 4
Scenatic The Energizer
Scenatic
E NOVA 4
Orangen Fruchtsaftgetränk
Jeden Tag
NOVA 4
Orangensaft 100% direkt gepresst
Real
C NOVA 1