Barcode: 29397358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 6.5 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Rapeseed Oil Avocado Purée (20%) ng. (Avocado Antioxidant: Ascorbic Acid. Rice Starch. Acidity Regulator: Citric per Acid) Herbs (10%) (Chives. Og Parsley Dill Coriander. Mint) Soured Cream (Milk) (8%) Crème Fraîche (Milk). Basil Infused Sunflower Oil. Full Fat Soft Cheese (Milk). Lemon Juice. Salt. . Cornflour Roasted Garlic Purée Sugar White Wine Vinegar Pasteurised Egg Pasteurised Egg Yolk. Coarse Black Pepper.
Allergens
milk
Additives
e300
Related Products in Condiments
Sauce Burger
Auchan
C NOVA 4 Eco-Score D
Vinaigrette fines herbes allégée en matières grasses*
Auchan
NOVA 4 Eco-Score D
Avocado Mash
Trader Joes
A NOVA 3
Pecan Honey Mustard
Terrapin Ridge Farms
D NOVA 3
Sensitive Marinara
Rao's Homemade
C NOVA 3 Eco-Score B
Sauce frites
Auchan
D NOVA 4 Eco-Score C
Sauce barbecue goût fumé
Auchan
D NOVA 4 Eco-Score A
Sriracha Hot Sauce
Tiao Hu
E NOVA 4
Yellow Mustard
Great Value
D NOVA 3 Eco-Score B
Mayonnaise L'authentique
La Vie Claire
E NOVA 4 Eco-Score B
MARINARA
RAO'S HOMEMADE
B NOVA 3 Eco-Score B
Spécialité au beurre ail et persil
Auchan
E NOVA 3