Barcode: 0071100480313
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.0 kcal |
| Fat | 43.3 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Water, Vegetable Oil (Soybean and/or Canola), Buttermilk, Sugar, Natural Flavors, Salt, Less than 1% of: Spices, Parsley, Basil, Green Onion, Vinegar, Garlic, Lactic Acid, Xanthan Gum, Disodium Inosinate and Guanylate, Artificial Flavors, Monosodium Glutamate, With Sorbic Acid and Calcium Disodium EDTA Added to Preserve Freshness
Additives
e270
e415
e621
Related Products
Caramel au beurre salé
Comptoir Charentais
Biscuits bio au cacao saveur orange
La Baronnie des Lys
C NOVA 3
Biscuits bio Cannelle saveur pomme
LA BARONNIE DES LYS
C NOVA 4
Biscuits au Chia Saveur Citron
La Baronnie des Lys
C NOVA 4
SUB ZERO
Corgenic
NOVA 4
Galette charentaise
NOVA 4
caramel à la fleur de sel île de Ré et beurre Charentes
E NOVA 4
Verrines pause glacée
Otantic
NOVA 4
Biscuit bio à la verveine saveur fraise
La Baronnie des Lys
C NOVA 4
Crème glacée chocolat
Otantic
C NOVA 4