Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 148.0 kcal |
| Fat | 9.9 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
salad cooked quinoa (water, organic white quinoa, organic red quinoa, organic black quinoa), arcadian lettuce, garbanzo beans (cooked dried chickpeas, water, salt), feta (pasteurized milk, salt, cheese culture, enzymes and potato starch [added to prevent caking]), celery, pickled onion (red onion, red wine vinegar [red wine vinegar, potassium metabisulfite (added to protect color)], sugar, salt), candied pecans (pecans, maple syrup, canola oil, salt, black pepper), canola oil, agave, lemon juice, salt dressing: greek yogurt (grade a pasteurized skim milk, cream, milk protein concentrate, tapioca starch, pectin enzymes, live active cultures: s, thermophilus, bulgaricus, l, acidophilus, bifidus and l, casei), canola oil, water, lemon juice, cilantro, parsley, dijon mustard (water, vinegar, mustard seed, salt, white wine, fruit pectin, citric acid, tartaric acid, sugar, spice), salt, garlic powder, onion powder, black pepper contains: milk , tree nuts (pecans)
Additives
Related Products in Meals
Gluten Free White Cheddar Mac & Cheese
Jovial
Chicken soup dumplings
Mila
Pork & Cabbage Dumplings
Old Country Food
Beef bone broth
Better goods
St Jacques
Lidl, Toque du Chef
Cheese & onion quiche
Chef Select,Lidl
Japanese Style Egg Roll with Spicy Mayo Sauce (CP Brand)
CP
THIN CRUST PIZZA SUPREME
QUEST
Sushi
Laguna Seafood
Beef and Crispy Onion Rame
Snapdragon
CHED OVER HEELS
GOODLES
Party Pizza
Totino's