Barcode: 0071464017699
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pineapple juice from concentrate (water, pineapple juice concentrate), apple juice from concentrate (water, apple juice concentrate), mango puree from concentrate (water, mango puree concentrate), banana puree, kiwi puree, spirulina powder, natural flavor, green tea extract, spinach powder, broccoli powder, barley grass powder, wheat grass powder, garlic, jerusalem artichoke powder, nova scotia dulse powder.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
French Green Lentils
The Fresh Market
A
Huile de coco extra vierge
Arnetica
E NOVA 2
Organic red lentils
The Fresh Market
A NOVA 1
Pulp Free Orange Juice
The Fresh Market
E
Organic Black Beans
The Fresh Market
A NOVA 1
Onion Powder
The Fresh Market
A NOVA 1
Strawberries
Benfresh
A
Queen Stuffed Cocktail Olives
Spice Exchange
E NOVA 4
Organic Raspberry Jam
The Fresh Market
D NOVA 4
Organic Strawberry Jam
The Fresh Market
D NOVA 4
Organic Green Split Peas
The Fresh Market
A NOVA 1
Organic Lentils
The Fresh Market
A NOVA 1