Barcode: 5901088012341
Green Hills Ice Tea
by Green Hills
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
gwarancja jakości
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.9 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
woda, sok jabłkowy z zagęszczonego soku jabłkowego (19%), cukier, sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego (1%), regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, cytryniany sodu, ekstrakt czarnej herbaty (0,12%), aromat, przeciwutleniacz: kwas L-askorbinowy.
Additives
e300
e330
e331
Related Products in Beverages
Caffeine free soda, blast! fruit punch
Brookshire's
E NOVA 4
Soda
Brookshire's Blast!
E NOVA 4
Soda
Brookshire's
E NOVA 4
Up Mountain Switchel, American Heritage Beverage Shake
Strategic Studies Group
C NOVA 1
Sweetened sparkling water, black cherry
C NOVA 4
Mango, Pineapple & Passion Fruit Smoothie
Marks & Spencer
E
Grape Soda
Brookshire's
E NOVA 4
Soda
Brookshire's
E NOVA 4
Soda, pineapple
Brookshire's
E NOVA 4
Fruit punch soda
Brookshire's
E NOVA 4
Soda
Brookshire's
E NOVA 4
Refreshing ginger drink
Strategic Studies Group
B NOVA 1