Barcode: 0047900000631
Green iced tea
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 18.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green tea, citric acid, maltodextrin, sucralose & acesulfame potassium (as sweeteners), sugar, modified corn starch, dextrose, natural flavors.
Additives
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pretzel Burger Buns
Pretzilla
C NOVA 3 Eco-Score B
Thin-Sliced Graintastic Bread
Simply Nature
C NOVA 4
Pistacho tostado sal
Hacendado
C NOVA 3 Eco-Score E
Broccoli & Cauliflower
Great Value
A
Salty + Sweet Cashews Cinnamon Crunch
Skinny Dipped
E NOVA 4
Ultimate Caesar Salad Kit
Dole
C NOVA 4
CRANBERRY PECAN ANCIENT GRAIN GRANOLA
purely elizabeth.
E NOVA 3 Eco-Score C
Balanced Right
Hillcrest
A NOVA 4 Eco-Score D
Raw Sliced Almonds
Trader Joe's
A NOVA 1 Eco-Score E
100% Whole Grain Penne Rigate Whole Wheat Macaroni Product
Kroger
A NOVA 1
Mango Flavored Juice Cocktail Blend
Seven Select
E NOVA 4
Tomato paste
Tomato paste by 365
A NOVA 1 Eco-Score C