Barcode: 7311310500290
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Jalapeño peppers, water, spirit vinegar, salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
sliced water chestnuts imp
Lachoy
A NOVA 1
Spicy Jalapeño Refried Beans
Rosarita
B NOVA 4
Asian-Style Crunchy Noodles
La Choy
C NOVA 4
Premium seasoned whole black beans
A NOVA 3
Seasoned Chili Beans
Rosarita
A NOVA 4
LACHOY Chow Mein Noodles, 3 OZ
D NOVA 3
LA CHOY Chicken Chow Mein Bi Pak, 42 OZ
C NOVA 4
Water Chesnuts
A NOVA 1
Low fat refried black beans
Rosarita
NOVA 4
Black Beans
Rosarita
NOVA 4
Chow Mein Noodles
La Choy
D NOVA 3
Rosarita, Dark Red Kidney Beans, Premium Seasoned, Premium Seasoned
Rosarita
A NOVA 3