Barcode: 00974097
Green Juice
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
made in spain
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
pasteurised apple and pineapple juice not from concentrate With apple, mango, passion fruit and kale purée
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceite de girasol de pipas ecologicas
Ecopipa
B NOVA 2
Arándanos deshidratados
itac
D NOVA 3
Chips allumettes
L’aperitif
D NOVA 3
Pimiento Del Piquillo Extra
Bamboleo
A NOVA 4
Tortilla Oignons
Te Gusta
C NOVA 4
Mermelada de mango
monteburgohondo
D NOVA 3
Chips cuites au chaudron
Tegusta
D NOVA 3
Aceite de Girasol prensado en frío
B
Figues seches
Sabor Amalga
C NOVA 1
Chips Allumettes
Sans marque
D NOVA 3
Clemenvillas
B
6 Tortillas sans gluten
Old El Paso
C NOVA 4