Barcode: 8057741392248
Green lady
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
kosher parve
no milk
orthodox union kosher
pure cocoa butter
with sunflower oil
pareve
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 473.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 29.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
_WHEAT_ FLOUR, CANE SUGAR, VEGETABLE FATS (COCONUT OIL. COCOA BUTTER, SUNFLOWER OIL, OLIVE OIL), WHOLE WHEAT FLOUR 12%, _PISTACHIOS_ 10%, ITALIAN HONEY 7%, WATER, _EGG WHITE_, GINGER POWDER 0,5%, RAISING AGENT: SODIUM HYDROGEN CARBONATE. MAY CONTAIN TRACES OF : _SOY_, _NUTS_, _SESAME SEEDS_.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Pretzel Stix
Bachman
D NOVA 4
Bachman, flame baked pretzel stix
Bachman
E NOVA 3
All natural pretzels
Bachman
C NOVA 3
Butter Twist Flame-Baked Pretzels
Bachman
E NOVA 4
Bite size mini baked pretzels
Bachman
D NOVA 3
Bachman, pretzel stix
Bachman
E NOVA 3
Bachman, Pretzel Rods
Utz Quality Foods Inc.
D NOVA 3
Bachman, thin'n right, crispy, candy, great tasting baked pretzels
Bachman
C NOVA 3
Pork Chorizo
Johnsonville
E NOVA 4
Baked Pretzels
Bachman
E NOVA 3
Bachman, flame baked nutzels pretzels
Bachman
E NOVA 3
Bachman, brick oven flame baked pretzels twist, original
Bachman
E NOVA 1