Barcode: 0011225415814
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.2 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Prepared lima beans, water, salt, calcium chloride added to maintain firmness, calcium disodium edta added to promote color retention.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Pumpernickel
Aldi
A NOVA 3
Tartines craquantes oignon
Le pain des fleurs
C NOVA 3
Pain Tranché aux Céréales et Graines
Franprix
B NOVA 4
Jumbo Gezouten Kingsize Pinda's 350 g
Jumbo
B NOVA 3 Eco-Score C
ALLDI CUCINA NOBILE Gnocchi Nach italienischer Art hergestellt in Deutschland Aus der Kühlung 1.99€ 600g Packung 1kg 3.32€
Aldi, Cucina Nobile, Vibema Teigwaren, ALLDI CUCINA NOBILE, Aldi Cucina Nobile
C NOVA 4 Eco-Score A
organic CILANTRO & LIME RICE
Ritika's Global Grains
C NOVA 4 Eco-Score C
Agartine
RUF
C NOVA 4
RED RICE
Deluxe
A NOVA 4
Purée cacahuète
Jean Hervé
A NOVA 1 Eco-Score E
Original Crescents
Crescent, Massimo Zanetti Beverage Usa Inc.
E NOVA 4
Confiture 3 Agrumes Extra
Désir de Corse, Jean paul vincensini et fils
D NOVA 4 Eco-Score A
Honey Roasted Macadamia Nuts
Kirkland Signature
D NOVA 3 Eco-Score D