Barcode: 0876045004149
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Water, green bell pepper, onion, poblano pepper, canola oil, white balsamic vinegar, cilantro, parsley, sea salt, garlic, cumin, vegetable stock (vegetable juice concentrates (carrot, onion). celery puree. salt, dextrose, yeast extract, corn starch), lime juice (from concentrate), natural fire roast flavor, black pepper, xanthan gum.
Additives
e415
Related Products in Condiments
Bbq Sauce
Arizona Cowboy
D NOVA 4
Mayonnaise
Gastromer
E NOVA 3
Thai peanut sauce
Rikki Usa. Inc.
E NOVA 4
Gia villa, bolognese sauce, pork & beef
Gia Villa
A NOVA 4
Chipotle Salsa
Arizona Cowboy
B NOVA 3
Salsa
Desert Rose
C NOVA 3
Salsa
Desert Rose
C NOVA 4
Asian Ranch Dressing & Sauce
Rikki's
D NOVA 4
Organic Balsamic Vinegar
Napa Valley Naturals
C NOVA 1
Masa's Gourmet, Miso Sesame Dressing & Sauce
Rikki Usa. Inc.
E NOVA 4
Thai peanut gourmet sauces
Rikki's
E NOVA 4
Chipotle salsa
C NOVA 3