Barcode: 0076397006079
Green mexican salsa
by La Costena
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Tomatillo, jalapeno pepper, onion, iodized salt, coriander, garlic and monosodium glutamate.
Additives
e621
Related Products in Condiments
Fix Reispfanne Djuvec Art
Maggi
A NOVA 4
Zucchini-reis Pfanne, Mit Sommerlichem Gemüse Und . ..
Nestlé, Maggi
E NOVA 4
Eggless Mayonnaise Chef's Special
Veeba Favourites
D NOVA 4 Eco-Score D
Soße zu Braten Extra
Knorr
C NOVA 4
Scharfer Senf
Zwergenwiese
D NOVA 3
Garlic Peri-Peri Sauce Medium
Nando's, Nandos
E NOVA 4
SRIRACHA HOT CHILLI SAUCE
THAI DRAGON
E NOVA 4
Panzani - spf - sauce qfc tomates cuisinées 320g
Panzani
A NOVA 4 Eco-Score B
Mayonnaise de Dijon
AMORA
E NOVA 4 Eco-Score D
Sauce samouraï
Amora
D NOVA 4 Eco-Score D
Tomato Frito
Heinz
A NOVA 4 Eco-Score A
Carciofi e Noci
Star
E NOVA 4