Barcode: 0718194815378
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Unbleached enriched flour* (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid) water, starter (*unbleached enriched flour, water), green olives (olives. water, salt, citric acid as an acidifying agent, extra virgin olive oil), salt, yeast.
Allergens
gluten
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Super Bread
Trader Joe's
A NOVA 4
Dill Pickle Flavored
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Steenoven Mini Pizza's
Albert Heijn
C NOVA 4 Eco-Score A
Chocolate hooplas
Sainsbury's
C NOVA 4 Eco-Score D
Tomatenmark
Jeden Tag
C NOVA 3 Eco-Score C
Gnocchi a poeler extra jambon fromage lustucru 300g
Lustucru selection
D NOVA 4 Eco-Score A
Orange Juice
DUNNES STORES
C NOVA 1 Eco-Score D
Chia Seeds
Wegmans Organic
A NOVA 1 Eco-Score E
St Dalfour Mermelada de Frambuesa
ST DALFOUR
D NOVA 4 Eco-Score A
Groene Olijven / Olives Vertes
Delhaize
NOVA 3 Eco-Score A
Sliced Bread Seeds & Grains
The Avocado Bread Company
C NOVA 4 Eco-Score A
Sliced Bagels
Signature Select
C NOVA 4