Barcode: 0039153200142
Green olive pate in extra virgin olive oil
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Green olives, extra virgin olive oil, salt.
Related Products in Salted Snacks
Oval Cut Hamburger Dill Chips
Kroger
C NOVA 4
Bread & butter chips
D NOVA 4
Cobb salad with chicken & bacon
C NOVA 4
Spinach salad with bacon
D NOVA 4
Curry potato salad
C NOVA 4
Potato salad
Kroger
C NOVA 4
Southwest style red potatoes, poblano peppers & roasted corn salad, southwest style
C NOVA 3
Mustard potato salad
C NOVA 4
Red bliss potato salad
Whole Foods Market
C NOVA 4
Baby corn in brine
B NOVA 3
Dutch potato salad
C NOVA 4
Potato salad
C NOVA 4