Barcode: 5200119500322
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Whole green olives chalkidiki type, sea salt, water, citric acid, acetic acid, ascorbic acid.
Additives
e260
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chips
Ja!
D NOVA 4 Eco-Score B
LIGHTLY SALTED RICE CAKES
QUAKER
C NOVA 3 Eco-Score B
Courgettes et La Vache qui rit®
La Vache qui rit, Liebig
C NOVA 4 Eco-Score A
Street Taco Tortillas
La Banderita
B NOVA 4 Eco-Score A
Roggenbrötchen zum Fertigbacken
REWE Beste Wahl
A NOVA 4
Cereal
Seven Sundays
D NOVA 3 Eco-Score D
Nappage Framboise
Vahiné
A NOVA 4 Eco-Score C
Cerealia 5 sementes
Panrico
B NOVA 4
Sticky Rice restaurant-style
Minute
B NOVA 3 Eco-Score D
Harina De Teigo Fortificada
Haz De Oros
A
Real rye whole grain bread with seeds
Latvijas Maiznieks
B Eco-Score A
Three Berry Blend
Kirkland Signature
A NOVA 1