Barcode: 4710304300626
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 17.5 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Wheat Flour, Coconut oil, Sugar, Vegetable Oil, Refined Palm Olein, Propylene Glycol Fatty Acid Ester, Glycerides, Anhydrous Milk Fat, Green Onion, Milk Powder, Malt Extract, Salt, Spinach, Pepper, Leavening Agents, Baking Soda, Ammonium bicarbonate, Monosodium L-Glutamate, Beta-Carotene, Pineapple Extract
Additives
e160a
e160ai
e500
e500ii
e503
e503ii
e621
Related Products
Energy gel
Aptonia
NOVA 4
Energy Gel (Long Distance) cassis
Aptonia
NOVA 4
Energy gel
Aptonia
D NOVA 4
Ultra fruit jellies
Aptonia
E
Muscle Growth Protein Bar (Milk Chocolate)
Aptonia
NOVA 4
Gluten free bars
Aptonia
NOVA 4
Ultra Gel 700 Citron
Aptonia
D NOVA 4
Energy gel long distance
Aptonia
NOVA 4
Malto Dextrine
Aptonia
NOVA 4
ISO+ THÉ PÊCHE
Aptonia
E NOVA 4