Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 318.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 49.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.3 g |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
UNENRICHED WHEAT FLOUR, GREEN ONION, VEGETABLE OIL(PALM OIL, SOYBEAN OIL), PEPPER, SUGAR, SAL 過敏原:小麥(麩質)、大豆製品。與芝麻產品共產線。 CONTAINS: WHEAT, GLUTEN, SOYBEAN PRODUCTS. 16% MAY CONTAIN: SESAME. 23% 0% 8% 3% 3% % 重量:五片裝(550g/19.3oz) WEIGHT: 5 PIECES (550g/19.3oz) 食用方法:非供即食,應充分加熱。煎煮前勿需解凍。 SERVING DIRECTION: COOK THOROUGHLY BEFORE SERVING. UNNECESSARY TO DEFROST BEFORE PAN FRYING. 保存期限:18個月(-18℃/-0.4F以下) SHELF LIFE: 18 MONTHS (KEEP FROZEN - 18°C/-0.4°F) 製造日期:標於封口上 DATE OF MANUFACTURE: REFER TO THE SEALED. A WARNING For California residents only, as required by California law. Consuming this product may expose you to chemicals including Lead, which known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov/f
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Superknäcke
Arvid nordquist
Gammaldags Ideal makaroner
Kungsörnen
Pofiber
Semper
Organic Oat Flakes
Semper
Ekologisk mellanmål - Just Mango, Pear & Oats
BONAVENTURA SALES AS
Spisknäcke med surdeg
Semper
Berries müsli
LANTMANNEN CEREALIA AS
Friggs Pizza
Friggs, Midsona
Snabb makaroner
Kungsörnen, Lantmännen
Havre flakes
Axa
Fiberbröd
Semper
Fullkornspasta Fusilli
Kungsörnen